Home > наука, программирование > Шлях PHP-програміста

Шлях PHP-програміста

Що треба щоб грати на барабані? – Ну, що там, взяв та барабаниш!
Що треба щоб грати на скрипці? – Довго та нудно вчитись поки вийдуть якісь приємні для слуху звуки.

В чомусь схожа ситуація і з програмуванням на PHP. Як виявилось, моя ремарка у попередній статті  стосовно «PHP-програмістів» багато кого зачепила. На справді, саме з таким ставленням Ви і можете зіштовхнутись потрапивши у професійне середовище, і Вам доведеться доводити рівень своєї компетенції, як PHP-програміста (тут вже без лапок і цілком серйозно).

У цій статті хотів би, по-перше, вибачитись перед тими людьми, кого мимоволі образив, і пояснити чому склалась саме така ситуація.

Одразу ж скажу, що не маю ніякого упередженого ставлення до PHP чи будь якої іншої мови (звісно крім Java $). І дійсно, як можна ставитись до мови на якій розроблені найбільші соціальні мережі Facebook та ВКонтакте, а також найбільш популярна система для Інтернет-крамниць Magento. Крім цього, світ IT все більше вимагає те що зветься “polyglot programming”. Тобто програми, і навіть їх окремі частини, можуть розроблятись з використанням тієї мови, яка буде найбільш зручна та ефективна для вирішення певної задачі.

До речі, у віртуальній машині Java є проект під назвою Da Vinci Machine, в рамках якого в Java Virtual Machine вже реалізована підтримка таких мов як Ruby (JRuby), Python (Jython), JavaScript та ін. А також, є проект Resin“100% Java implementation of PHP 5”.

Що ці всі мови дозволяють робити? Користуватись всіма компоненти та сервісами з яких складається Java-платформа, і при цьому програмувати на тій мові, яка найбільш зручна та ефективна для вирішення вашої задачі. Теоретично, гадаю, без особливих проблем (крім авторських прав) можна було б включити до вище наведеного переліку і C# з Visual Basic .NET ;)

Тепер переходимо до «але» та PHP.

Так от, що стосується  PHP, то тут склалась така ситуація, що ця мова здається настільки легкою, що на ній без особливих зусиль щось пишуть школярі, вже навіть не старших, а середніх класів. Кажу це як людина, яка приймала участь у оцінці фінальних робіт на конкурсах школярів, які проводили компанії Intel (Intel Techno) та Oracle (ThinkQuest). PHP там був на другому місці за популярністю (на першому був Flash). І от, деякі з цих школярів починають вважати себе досвідченими «PHP-програмістів» (тут знову в лапках), і прямо про це заявляють мотивуючи тим, що вже на комерційній основі розробляють сайти.

Така сама ситуація була колись і з програмістами на Delphi (до речі, мова на який написаниі Skype та The Bat!). Від тих програм на Delphi, які були у великій кількості незрозуміло як написані переважно для наших державних структур просто хочеться тікати, як від якогось жаху!

Так от, свою попередню статтю я закінчив не закликом «Не ставайте «PHP-програмістами!», а скоріше проханням «Не поспішайте ставати «PHP-програмістами». Це значить, що не треба поспішати барабанити по барабану, а необхідно, щоб навчитись гарно грати на ньому, так само багато вчитись, як і грі на скрипці. Від того, що PHP задається легкою не слідує те, що часу для його вивчення треба витратити менш ніж для Java.

Як мені розповідали в одній із компаній для підготовки PHP-програмістів застосовують наступну методику. Спочатку людей вчать Java Enterprise Edition, особливу увагу приділяючи саме архітектурі та шаблонам проектування, які там реалізовані. Після цього від них вимагають реалізовувати той самий архітектурний підхід при розробці програм на PHP.

І на останок, картинка, яка має всіх примирити.

Tags: ,
  1. marek
    September 27th, 2012 at 17:43 | #1

    я теж важжаю що на php стільки говнокоду через те що забагато волі дає сама інфраструктура цієї мови

  1. No trackbacks yet.

*