Home > наука, программирование > Шлях програміста

Шлях програміста

September 27th, 2011

Ця замітка адресована початківцям – студентам першокурсникам (але сподіваюсь що вона буде корисною й іншим людям). Знаю, що багато з Вас задавались питанням: «А чи стану я програмістом?». Відповідь на нього, поки що, навряд чи Вам хтось зможе дати, але вона з’явиться згодом, коли Ви почнете рухатись по обраному Вами професійному шляху. Щоб допомогти зорієнтуватись, наведу «дорожню карту», на якій представлені основні блоки дисциплін, що є необхідними до вивчення.

У складанні цієї «дорожньої карти» приймав участь цілий колектив людей, з декількох компаній, які професійно займаються як системним так і промисловим програмуванням.
Хотів би відмітити, що багато початківців намагаються пропустити перший блок – «Основи програмування», до речі він є одними з найскладніших, і перейти одразу ж до так званого промислового програмування, переважно на мові PHP. Результатом цього є   вихідний код на який без сліз важко дивитись, де людині якось вдається реалізувати відомі лінійні алгоритми з експоненційною складністю, а яким чином даний код працює не розуміє навіть його автор. У професійному середовищі для таких «програмістів» є свій діагноз – «PHP-програміст». Отож, не поспішайте ставати «PHP-програмістами» ;)

Tags: ,
Comments are closed.